НАЗК
UA EN RU

База данных о санкцияхкоторые были наложены после нападения россии на Украину

Довідково про проекти порталу в цифрах:

  • “Іноземні компоненти у зброї”
    база іноземних компонентів у зброї, що застосовується росією у війні проти України. База містить інформацію про 3 тисячі компонентів та майже 400 виробників з 32 країн світу.
  • “Кандидати на санкції”
    база юридичних та фізичних осіб, щодо яких наявні підстави для прийняття рішення про застосування санкцій Україною та країнами-партнерами. Налічує 16,5 тис. фізичних та 3,8 тис. юридичних осіб.
  • “Іноземці в російських компаніях”
    база громадян країн-партнерів, що очолюють важливі для російської економіки великі російські підприємства та корпорації. Налічує 416 осіб.
  • “Війна і Мистецтво”
    база арт-обʼєктів у власності підсанкційних осіб. Налічує вже майже дві тисячі об’єктів орієнтовною загальною вартістю понад $2,8 млрд.
  • “Міжнародні спонсори війни”
    список транснаціональних компаній, що підтримують російську війну (податками, участю в мобілізації, пропаганді, постачанні важливих для кремля ресурсів тощо).
  • “Викрадена спадщина”
    база обʼєктів культурної спадщини, викрадених російськими загарбниками з українських музеїв або здобутих шляхом археологічних розкопок на окупованих територіях тощо. Налічує понад 300 об’єктів, що були викрадені з 2014 року донині.
  • “Інструменти війни”
    база іноземного обладнання, що використовується російськими підприємствами у виробництві зброї. Налічує 270 одиниць обладнання майже 100 виробників з 16 країн, що використовуються 94-ма російськими підприємствами, що виготовляють зброю та її компоненти.
  • “Санкційні списки”
    база осіб, до яких застосовано санкції Україною та партнерами. Містить дані про 10,8 тис. фізичних та 8,2 тис. юридичних осіб.

До створення 1 лютого 2024 року Радою національної безпеки оборони України Державного реєстру санкцій цей перелік був єдиним, де можна було дізнатися про осіб, до яких були застосовані санкції Україною. Він був єдиним ресурсом, де можна було порівняти санкції, застосовані США, Сполученим Королівством, ЄС, Японією, Канадою, Австралією, Новою Зеландією, Швейцарією та Україною за різними параметрами.

Державний реєстр санкцій - це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб'єктів, щодо яких застосовано санкції.